İNTERNET

TUTKU, internet ulaşım hizmetini dört değişik internet servis sağlayıcı ile müşterilerine sunmaktadır. Farklı rotalar üzerinden gelen fiber optik kablolar birebir yedekli ve toplam 4 x 10 Gbit/s kapasiteli yedekli Juniper EX 4300’lere bağlanmaktadır. TUTKU Data Merkezi’nin networkü 10 Gigabit Ethernet ara yüzlerini kullanır. Network’te kullanılan bu yüksek kapasite sayesinde, TUTKU Data Merkezi müşterilerinin anlık veyahut kalıcı yüksek kapasite ihtiyaçlarına ağ üzerinde hiçbir fiziksel veyahut yazılımsal farklık yapmadan kolayca cevap verilebilmektedir. Ayrı olarak ana omurga düzeyindeki tüm network aletleri, ansızın fazla enerji kaynağı ile beslenmekte, böylelikle TUTKU omurgası UPS arızalarına bile direnç gösterebilmektedir.

TUTKU DC İLE TANIŞIN

Bugün kamu ve özel sektör kuruluşlarına ait ve kritik ehemmiyet taşıyan binlerce uygulama TUTKU Data Merkezi’nde barındırılmaktadır. TUTKU, sahip olduğu kuvvetli alt yapısı ve 10 senesi aşkın deneyimi ile data merkezi hizmetlerinde
%99,999 oranında “uptime” garantisi sunar.

Kesintisiz İnternet Erişimi

TUTKU Datacenter Network alt yapısı ülkemizdeki en büyük verimerkezi alt yapısı vaziyetindedir. Aktif 40 Gbit kullanım oranı ile rakipsiz kapasite ve kesintisiz internet ulaşımı sağlıyoruz.

2 Farklı santral üzerinden Türk Telekom, 2 farklı santral üzerinden Turkcell Superonline erişimine ek olarak Vodafone altyapısı ile de erişim sağlayabilmekteyiz.

Alt yapı ekipmanlarında Juniper ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı üzerinde 1Gbit10 Gbit ve dilerseniz 100 Gbit port sunabilmekteyiz.

7/24 İzleme ve Destek

Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız.

İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir.

En Geniş Aktif Datacenter Alanları

TUTKU DC 1 İstanbul Bakırköy ilçesinde e5’e 100 metre mesafede toplamda 80.000 m2 güvenlikli iş merkezinde faaliyet göstermektedir. Deprem yönetmeliğine uygun tasarlanmış M2 1200 Kg kapasiteye uygun hazırlanmış inşaat sistemi bulunmaktadır.

Bina girişi itibari ile tamamen güvenlikli ve 7/24 elektronik ekipmanlar ile izlenen/kaydedilen bina siz müşterilerimize sürekli güvenlik sağlamaktadır.

Datacenter ve Ofis güvenliği bağımsız olarak 7/24 kaydedilmekte ve izlenmektedir. 5 Metre tavan yüksekliği, 50 CM yükseltilmiş döşeme ile dünya standartlarına uygun verimerkezi ortamı siz müşterilerimize sağlanmaktadır.